Su Deposu Temizliği ve Dezenfeksiyonu

Su Deposu Temizliği ve Dezenfeksiyonu

Depo Temizliği Neden Gereklidir sorusuna verilebilecek en güzel yanıt, hayat kaynağımız olan su ile bulaşabilecek hastalıklarla mücadele etmek demek yanlış olmaz. Hiç temizlenmeyen veya yeterince temizlenmeyen su depoları insan sağlığına tehdit oluşturabilecek birçok mikropları ve mikroorganizmaları bünyesinde barındırırlar.

Hayat kaynağımız su içerisinde kirliliğe neden olan organik, inorganik  maddeler, mikroplar, mikro organizmalar ve mikrobiyolojik olarak zararlı elementleri saymak mümkündür.  Uzun süre temizliği ve dezenfeksiyonu yapılmamış su depolarında çok fazla kirli ve çok fazla mikroplu olmasının yanında çamur, kireç oluşumlarının meydana geldiği ve se posu dibinde bis bir tortunun biriktiği görülmektedir.

Yine temizliği yapılmayan su depolarının zamanla pas tuttuğu da görülmektedir. Bazen böcek, fare, kedi gibi doğada yaşayan canlıların su depolarına düşüp öldüğünden dolayı su deposu içerisindeki su artık hayati bir risk haline gelmektedir.

 

Bu konuda önde gelen dünyada sağlık örgütlerinin yaptıkları araştırmalar gösteriyor ki (depo temizliği neden gereklidir sorusuna araştırmasal olarak verilebilecek güzel bir başka yanıttır) sağlıksız kirli su ile temas yoluyla ölüm oranları, sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 


Su Depo Temizliğinde Profesyonel Firma Dezenfeksiyon İstanbul


Bina ve konutlarda kullanılan su depolarından depo temizliği yapılmamış olanlar hemen ve daha sonra da belirli periyotlarla (kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde ise 6 ayda bir) su deposu temizliği yapılıp su deposu temizlenmeli ve profesyonel ekiplerce bakımları yapılarak dezenfeksiyonu sağlanması hayati önem taşımaktadır.

 

Su deposu temizlik ve dezenfektesi konusunda ülkemizdeki ilgili bakanlığın 2007/67 sayılı resmi genelgesinde belirttiği gibi her kurum ve kuruluşun belirli aralıklarla su depo temizliği yaptırması gerekli ve kanunlarca zorunlu artık bir hizmettir.


Dezenfeksiyon İstanbul firmamız ile dilediğiniz zaman iletişime geçerek su deposu temizliği ile ilgili gerekli bilgileri hızlı bir şekilde edinebilirsiniz.