Su Deposu Temizliği Klor

Su deposu temizliği klor konusunda Ege üniversitesinin yayımladığı su deposu temizlik ve bakım talimatında, Depodaki suyun klor oranı 0.3-0.7ppm arasında olmalı

Su Deposu Temizliği Klor

Su Deposu Temizliği Klor

Su Deposu Temizliği Klor, Ege üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde su deposu temizlik klor bakımında yayımladığı su deposu temizliği ve bakım talimatına göre, Su Deposu içindeki su 0.3ppm ilâ 0.7ppm arasında klor oranına sahip olmalıdır ve bunun için sularda serbest klora bakma kiti kullanılır. Ayrıca su deposunda klor ölçümü sağlık açısından ele alınırsa haftalık olarak yapılmalıdır ve su deposu temizliği klor haftalık bakımında su deposunda ölçülen klor oranı bu şekilde kayıt altına alınır.


su-deposu-temizligi-klor

Su Depoları Neden Dezenfekte Edilmelidir, su deposu temizliği nasıl yapılır ve temizlenir

Çeşitli bulaşıcı hastalıkların insanlara bulaşması için su en elverişli geçiş ve transfer vasıtasıdır. Su deposu temizliği adına su depolarında 3 günden uzun süre bekletilen şebeke suyunda su deposu temizliği için klor aktivitesini yitirmekte ve mikroorganizmalar için çok elverişli ve yaşanabilir bir alan ve ortam oluşur. 

Su depolarında uzun süre su deposu temizliği ve dezenfektesi yapılmaması durumunda meydana gelen fiziksel ve kimyasal ve de biyolojik kirlenmeler su depolarında çamurlaşmaya, dökülmeye, paslanmaya neden olurlar ve ayrıca su deposundaki suyun renginde, kokusunda değişmeler olur ve suda bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Sonuç olarak bu durum suyun içilebilirlik ve kullanılabilirlik özelliğini tamamen yok etmektedir. 

Yine su deposu temizliği klor talimatlarına dönecek olursak burada bir diğer talimata göre su deposuna eklenecek su eğer şebeke suyundan temin ediliyorsa su deposuna ilave klor atılmamalıdır. 

Su deposu temizliğinde olmazsa olmaz bir diğer husus ise su deposunun içindeki suyun korunması adına suya kimyasallara dayanıklı çözünme ya da çürüme yapmayan yalıtım ürünleri ile su deposu izolasyonu yapılmalıdır.

Su içindeki bakteri, PH, bakiye klor ölçmek için su deposu ve havuzlarda Easicult isimli kit ile kendiniz rahatlıkla bakteri seviyesini ölçerek takip edebilirsiniz. Bu açıdan bir hizmet almak istediğinizde PH ölçen stikler ve bakiye klor bakma kitleri ile Dezenfeksiyon İstanbul olarak firmamızda bu hizmet bulunur ve kullanımı son derece kolay ve hızlı bir şekilde tarafımızdan sizin için yapılır. 

Unutulmamalıdır ki su deposu temizliği için eski şebeke suyuna ekstra olarak klor kesinlikle atılmamalıdır.

Su deposu haricinde kuyu suyu kullanılıyor ise kuyu suyu analizi mutlaka düzgün aralıklarla yaptırılmalıdır. Kuyu suyunu depolayarak bekletmeniz durumunda kuyu suyunda bakteriler rahatlıkla üreyebilirler. Sağlıklı bir kuyu suyu için 1 ton su içinde ortalama 8 gram yani %15 oranında sodyum hipokloritle klorlama yapılmalı ve bu şekilde bakteri üremesini engellenmelidir. Dezefeksiyon İstanbul olarak kuyu suyunuzun temizliği için klorlama ve dezenfekte, temizleme işlemlerini itina ile profesyonel bir şekilde yapıyoruz.


DEZENFEKSİYON İSTANBUL - plastik su deposu yosun temizliği - Su Deposu Temizliği Klor - klor - sudeposu - su deposu temizliği