Anadolu Yakası 'Çekmeköy Şube' | Avrupa Yakası 'Kağıthane Şube' | Avrupa Yakası 'Küçükçekmece Şube'

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

su deposu temizliği nasıl yapılır

Su deposu temizliği yapılmadan bir ön hazırlık yapmak gerekmektedir. Yapılacak bu ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra sırası ile şu işlemler uygulanarak su deposu temizliği kurallara uygun olarak yapılmış olur.

 

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ ve DEZENFEKSİYONU NASIL YAPILIR?

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu diğer firmalarda bulamayacağınız uygulamamız ise; alkali ve asidik biyosidal ürünler kullanılarak dezenfeksiyon sonrasında su deposunun pH dengesi istenilen seviyeye gelmesi sağlanır.

Peroksit asit aktif maddeli biyosidal ürün kullanarak mikro biyolojik dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir. Peroksit asit en önemli özelliği suyla temasa girdikten sonra asetilen gazına dönüşerek ortamda uzaklaşması ve geride kalıntı bırakmamasıdır.
Temizlik aşamasında Diversey marka biyosidal ürün ruhsatnamesi olan dezenfektanlar kullanılır.

su deposu temizliği ve su deposu dezenfeksiyonu nasıl yapılır

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ İŞLEM SIRASI

  1. Dezenfekte ekibi gelmeden önce hizmet alan tarafından hidrofor seviyesine kadar su tüketilir. Kalan az su pompalar yoluyla deponun giderinden dışarıya tahliye edilir.
  2. Su deposu temizleme hizmetine başlamadan önce gerekli güvenlik tedbirleri alınmalı, kullanılacak ekipman ayarlanıp depo içerisi aydınlatılır.
  3. Yüksek basınçlı kompresörlerle deponun duvarları ve zemini tazyikli su ile yıkanır ve kuruyan, yapışan kirlerin çözülmesi sağlanır.
  4. Başta biyofilm gibi pas kireç tortu depo içerisinde bulunan zararlı etken maddelerin temizliği yapılır.(alkali temizlik) Diversey marka dezenfektanlar kullanılır.
  5. Biyosidal ürün kullanarak mikro biyolojik dezenfeksiyon işlemini gerçekleştireceğiz buradaki amacımız peroksit asit bazlı ürünümüzün su ile reaksiyona girmesini sağlayarak asetilen gazına dönüşüp ortamdan uzaklaşmasını sağlamak.(asittik temizlik)
  6. Temizlenmiş depoya su alınır ve kullanıcıya kontrol ettirilip teslim edilir.

2 Comments

Yorum Yap

Son Yazılar

Son Yorumlar

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.