Anadolu Yakası 'Çekmeköy Şube' | Avrupa Yakası 'Kağıthane Şube' | Avrupa Yakası 'Küçükçekmece Şube'

Su Sebili Temizliği Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

su sebili temizliği hangi sıklıkla yapılmalıdır

Su sebil temizliği ve bakımı sadece ve sadece ozon gazı ile mümkün olmaktadır.

 

Su sebili temizliği hangi sıklıkla yapılmalıdır?

Su sebilleri yaz aylarında soğuk su ve kış aylarında da sıcak su ihtiyaçlarımızı anında karşılayabilen ve hayatımıza kolaylık sağlayan en önemli makinelerden biridir. Su sebilleri depoladığımız içme suyunu sakladığımız ve su tüketme ihtiyacımızı karşıladığı için, suyu temiz ve steril olarak muhafaza etmesi çok önemlidir. Bu yüzden su sebillerinin sağlıklı su ihtiyacımızı karşılaması adına düzenli belirli periyotlarda temizlik ve bakımlarının yaptırılması gerekmektedir.

Su sebil temizliği ve bakımı sadece ve sadece ozon gazı ile mümkün olmaktadır.

Zamanında temizliği yapılmayan su sebilleri içinde zamanla oluşan bakteriler suda tat, renk ve koku farklılıklarının oluşmasına sebep olur. Sebil dibinde yosun oluşumu da en çok rastlanan problemlerden biridir. Burada bahsettiğimiz su muhteviyatında oluşabilecek yosunlanma, suyun kokusunun değişmesi, sudaki renk değişikliği ve sudaki tat farklılıkları, su sebilinde muhafaza edilen suyun kalitesiz olması, su sebilinin temizlenmemesine bağlı olarak bakteri üremesi ve sebilin direk güneş ışığına maruz kalması sebepleriyle oluşabilen problemler başlıca sıkıntılardır.

Oluşabilecek bu türden sıkıntılar oluşan böyle bir su sebili kullanıldığında oluşan bakterilere direk maruz kalabileceğimiz için vücudumuzda alerji, ishal, kusma, bağırsak iltihabı, bulantı ve benzeri sağlık problemleri meydana gelebilmektedir.

Saydığımız tüm bu nedenlerden ve ilgili kanuni mevzuatlardan dolayı sanayi tipi su sebilleri ve ev tipi su sebilleri marka veya modeli ayırmaksızın 3 aylık periyotlar ile temizlenip dezenfekte edilip ozonlanmalıdır.

Su sebil temizliği alanında hizmet veren firmamız Dezenfeksiyon İstanbul, konusunda uzman ve profesyonel personelinin sağlık bakımlarını muhakkak suretle titizlikle yaptırmaktadır ki su sebili temizliği hizmeti veren firmalar, mevzuata göre personel sağlık bakımları yaptırmalı ve gerekli yetki belgelerinin yanında kalite belgelerini de almış olmalıdırlar. Sizde anlaşma sağladığınız firmadan bu belgeleri mutlaka talep edilmelisiniz.

1 yorum

  1. su sebili temizliği hizmeti aldık. çok teşekkürler, iyi bir firma, işini bilen bir firma.

Yorum Yap

Son Yazılar

Son Yorumlar

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.