Anadolu Yakası 'Çekmeköy Şube' | Avrupa Yakası 'Kağıthane Şube' | Avrupa Yakası 'Küçükçekmece Şube'

Su Sebili Temizliği Nedir?

su sebili temizliği

Su sebili belirlenen bu aralıklarda temizlenmemesi durumunda su sebili içerisinde bakteri ve mikroplar birikebilir. su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda profesyonel olan Dezenfeksiyon İstanbul firmamızdan yardım alabilirsiniz.

 

Su sebili temizliği nedir?

Damacana su fiyatlarının çok fazla arttığı şu dönemde içme suyumuzu arıtıp depolamak için su sebilleri fazlası ile işimizi görmektedir. Sıcak ve soğuk su ihtiyaçlarımızı karşılayan su sebillerinin belirli zaman aralıklarında periyotlarla temizlenmesi mutlaka gerekmektedir. Su sebili belirlenen bu aralıklarda temizlenmemesi durumunda su sebili içerisinde bakteri ve mikroplar birikebilir.

 

Su sebili nasıl temizlenir?

Su sebili nasıl temizlenir konusunda su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda profesyonel olan Dezenfeksiyon İstanbul firmamızdan yardım alabilirsiniz. Su sebili temizliğinde kimyasalların kullanımı tam anlamıyla arındırılamayacağından dolayı bu türden kimyasallar kesinlikle kullanılmazlar.

 

Su sebili kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Su sebilinde uzun süre boyunca kullanılmayan su genellikle koku yapar ve su sebili dibinde yosunlanma oluşur. Bu sebeple su sebilinde muhafaza edilen suyun uzun süre bekletilmemesi gerekmektedir.

Su sebili kullanımında dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli kurallardan diğeri de, su sebilinde oluşabilecek bakterinin önüne geçebilmek ve su sebilinde oluşabilecek kokuyu önleyebilmek için su sebilini belirli zaman aralıklarında belirli zaman periyotlarında temizlik ve bakım yapılmalıdır.

 

Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır?

Genellikle su arıtma cihazınızdan arıttıktan sonra kullanılacak suyun sağlıklı bir şekilde saklanıp muhafaza edilmesi için su sebilleri kullanılmaktadır. Kullanılan su sebillerinin temizliğininde belirli zaman periyotlarında yapılmaması durumunda da saklanan su yarardan çok zarar getirir hale gelmektedir. Ev tipi su sebil temizleme işlemleri her üç ayda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Hayatımıza kolaylık katan su sebilleri temizlenip de dezenfeksiyon işlemleri yapılmadığı taktirde sağlığımız için çok büyük bir tehdit oluşturabilmektedirler. Bu yüzden su sebili temizliği için profesyonel su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu yapan firmalardan destek almanız sağlığınız açısından çok önemlidir.

 

Su sebili temizliği nasıl yapılır madde madde yapılacaklar

Öncelikle müşteri olarak bir randevu gününü belirledikten sonra eğer birden fazla su sebil sahibi iseniz bu durumlarda sağlıklı bir su sebili temizliği ve dezenfektesi yapılabilmesi için mümkün olduğunca sahip olduğunuz su sebillerinizi tek bir alanda toplamalısınız.

Su sebili temizliği alanında profesyonel firmamız olan Dezenfeksiyon İstanbul olarak;

  • Öncelikli olarak su sebilinin çalışan tüm aksamlarının kontrolleri sağlanır,
  • Su sebiline ait soğuk su ve sıcak su haznesinden su sebili içindeki su yataklarındaki kullanılan su tamamen tahliye edilir ve sonrasında su sebili üst hazne sökülerek temizlenir.
  • Su sebilinin fiziksel temizliği ve yüzeysel temizlik işlemleri yapıldıktan sonra sıcak su veya soğuk su haznesine su doldurularak ozon cihazı vasıtası ile su sebili temizliği işlemleri için su sebiline 10 dakika ozon gazı verilir. Hazne ve hazne yatakları sökülüp temizlenir.
  • Ozon gazı verilerek yapılan bu işlemler bittikten sonra su sebili içerisindeki ozonlu su tüm damarlarda dolaştırılıp haznelerden ve son olarak da arka musluktan tahliye edilir. Aynı zamanda Ozon dezenfektan su sebili musluklarından da verilebilir.
  • Tüm bu işlemler vasıtası ile su sebili içerisindeki bakteriler tamamen öldürülmüş ve koku tamamiyle giderilmiş olur.
  • Su sebili kullanımınız için artık teslim edilir duruma gelmiştir.
  • Ozonlama ile beraber su sebili temizliği işlemleri ortalama hizmet süresi 25-35 dakika aralığındadır.

 

Su sebili temizliğinde ozon gazı kullanımı

Su sebilleri kanalları ve boru hatları birçok mikrobik bakteri ve mikroorganizmaları barındırıp kolaylıkla insan vücuduna taşıyabilmektedirler. Su sebil temizliği ve dezenfektesinde kullanılacak en önemli dezenfektan ise ozon gazıdır. Ozon gazı çok kuvvetli bir dezenfektan olmakla beraber içme suyu üretiminde ve su saklama depolarının dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.

Su sebili temizliğinde mutlaka ozon cihazıyla su sebilinin kullanım amacı ve kullanım büyüklüğüne göre 1 ila 10 dakika arasında ozon gazı ile dezenfektesi yapılmalıdır.

Su sebilinin temizlenmesi ve dezenfekte edilme zamanının geldiğini öğrenmek ve anlamak için tüketilen suyun içinde oluşan tat ve koku bozukluğunun yanında sudaki gözle görülür renk değişikliğinden anlayabilirsiniz.

Sağlığımız için su sebili temizliği 3 aylık periyotlarla mutlaka dezenfeksiyonu yapılıp temizlenmesi gerekmektedir.

 

Su sebili temizliği hangi sıklıkla yapılmalıdır?

Su sebilleri yaz aylarında soğuk su ve kış aylarında da sıcak su ihtiyaçlarımızı anında karşılayabilen ve hayatımıza kolaylık sağlayan en önemli makinelerden biridir. Su sebilleri depoladığımız içme suyunu sakladığımız ve su tüketme ihtiyacımızı karşıladığı için, suyu temiz ve steril olarak muhafaza etmesi çok önemlidir. Bu yüzden su sebillerinin sağlıklı su ihtiyacımızı karşılaması adına düzenli belirli periyotlarda temizlik ve bakımlarının yaptırılması gerekmektedir.

Su sebil temizliği ve bakımı sadece ve sadece ozon gazı ile mümkün olmaktadır.

Zamanında temizliği yapılmayan su sebilleri içinde zamanla oluşan bakteriler suda tat, renk ve koku farklılıklarının oluşmasına sebep olur. Sebil dibinde yosun oluşumu da en çok rastlanan problemlerden biridir. Burada bahsettiğimiz su muhteviyatında oluşabilecek yosunlanma, suyun kokusunun değişmesi, sudaki renk değişikliği ve sudaki tat farklılıkları, su sebilinde muhafaza edilen suyun kalitesiz olması, su sebilinin temizlenmemesine bağlı olarak bakteri üremesi ve sebilin direk güneş ışığına maruz kalması sebepleriyle oluşabilen problemler başlıca sıkıntılardır.

Oluşabilecek bu türden sıkıntılar oluşan böyle bir su sebili kullanıldığında oluşan bakterilere direk maruz kalabileceğimiz için vücudumuzda alerji, ishal, kusma, bağırsak iltihabı, bulantı ve benzeri sağlık problemleri meydana gelebilmektedir.

Saydığımız tüm bu nedenlerden ve ilgili kanuni mevzuatlardan dolayı sanayi tipi su sebilleri ve ev tipi su sebilleri marka veya modeli ayırmaksızın 3 aylık periyotlar ile temizlenip dezenfekte edilip ozonlanmalıdır.

Su sebil temizliği alanında hizmet veren firmamız Dezenfeksiyon İstanbul, konusunda uzman ve profesyonel personelinin sağlık bakımlarını muhakkak suretle titizlikle yaptırmaktadır ki su sebili temizliği hizmeti veren firmalar, mevzuata göre personel sağlık bakımları yaptırmalı ve gerekli yetki belgelerinin yanında kalite belgelerini de almış olmalıdırlar. Sizde anlaşma sağladığınız firmadan bu belgeleri mutlaka talep edilmelisiniz.

Yorum Yap

Son Yazılar

Son Yorumlar

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.