Anadolu Yakası 'Çekmeköy Şube' | Avrupa Yakası 'Kağıthane Şube' | Avrupa Yakası 'Küçükçekmece Şube'

Su Deposu Temizliği Neden Yapılmalıdır?

su deposu temizliği neden yapılmalıdır

su deposunda oluşabilecek mikroorganizmalardan dolayı meydana gelebilecek sağlık sorunlarına daha önceden aldığınız bu tedbir ile önüne geçebilirsiniz.

 

Su Deposu Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Su deposu temizliği neden yapılmalıdır sorusuna verilebilecek en iyi cevap sağlığınızın konforu için demek doğru olsa gerek. Ek olarak şebeke suyu uzun süreler su depolarında bekletilmesi sonucu mevcut şebeke suyunda fiziksel ve kimyasal değişimler ortaya çıkmaktadır. Su da olaşan değişimlerin belirtileri su da oluşan çamurlaşmalar, su da bakteri oluşması ve biyolojik kirlilik, sudaki renk, tat ve koku değişikliği gibi oluşumlarla genelde ortaya çıkar. Bu etkenler sonucunda zaman içinde insan sağlığını tehdit edem hastalıklar olarak kendini göstermeye başlar.

Su deposu temizliği ayrıntılı olarak bahsettiğimiz nedenlerden ve toplumsal sağlık açısından konusunda uzman ve yetki sahibi aynı zamanda donanımlı ekipler tarafından standartlara uygun donanım ve dezenfektan ürünleri ile önceden belirlenen periyotlarda dezenfekte ettirilmeli ve profesyonel olarak mutlaka yaptırılmalıdır.

Böylelikle;
Uygulamalar sayesinde bulaşıcı hastalıkların yayılmasına sebebiyet veren patojen mikroorganizmaların varlığını ortadan kaldırılır,
Hayat kaynağı olarak kullandığımız içme sularında kötü tat ve kokuların oluşmasına sebep olan maddelerin ve çok küçük organizmaları yaptıracağımız dezenfekte işlemleriyle yok etmiş oluruz.

Bu konuların dışında şebeke suyunun getirildiği su hatlarındaki bazen periyodik bazende mecburi bakım çalışmalar sonrasında kullanılacak suyun hatlara verilmesinden sonrada suya suyu kirletici bazı yabancı maddeler bulaşabilmektedir. Bu gibi maddelerin dezenfekte edilerek giderilmesi için de su deposu temizliği mecburi olarak sağlık açısından yaptırılmalıdır. Kullanılan su deposunun içinden geçen çeşitli bağlantı boru hatlarından ‘kanalizasyon, petek tesisatı´ gibi sızan sularda su deposundan kullandığımız suyun kalitesini ciddi manada düşürebilmektedir.

Sonuç itibari ile su deposunda bulundurduğumuz suyun sağlıklı, temiz, ve güvenilir olarak saklanabilmesi açısından su deposu dezenfektesi yani temizliği mutlaka belirlenen periyotlarla yaptırılmalıdır.

Su deposu temizliği ve su depolarının sağlıklı olması için kişisel olarak yapmamız gereken dezenfekte çalışmaları vardır, fakat bu çalışmalar uzman olmadan amatörce yapacağımızdan dolayı istenilen sonuçları vermeyebilmektedir. Bu nedenden dolayı su deposu temizliği ve su deposu dezenfekte çalışması için profesyonel ekiplerden destek almak oldukça önem arz etmektedir.

Bu şekilde su deposunu düzenli olarak periyodik aralıklarla konusunda uzman profesyonel Dezenfeksiyon İstanbul firmamıza temizletmek sureti ile su deposunda oluşabilecek mikroorganizmalardan korunarak meydana gelebilecek olumsuz sağlık sorunlarının da daha önceden aldığınız bu tedbir ile önüne geçebilirsiniz.

Teferruatı ile anlattığımız gibi İSKİ şebeke su hattından gelen sular evinize hanenize ulaşana kadar birçok hatta uğramaktadır. Bu hatların bazıları hijyenik olduğu halde bazıları da sağlık sorunu oluşturabilecek zararlı mikroorganizmalara sahip olabilmektedir. Sizlerde sağlık sorunlarına yol açabilecek bu hatlar size gelen tüm suyu olduğu gibi kirletebilmektedir. Dezenfeksiyon İstanbul olarak firmamız su depolarının temizliği konusunda sizlere son derece dikkatli ve bir o kadar da titiz bir hizmet sunuyoruz.

Yorum Yap

Son Yazılar

Son Yorumlar

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.